KONEC DIETÁM!! 2. část

Podnikáte? Máte nabitý den schůzkami a nestíháte jíst ani pít? Mám pro vás typ!

 

V předchozím článku, jsem vám dala svůj osobní recept na zdravý aktivní život. Dnes speciální typ pro pracovité podnikatele, kteří díky své práci přestávají myslet na sebe a na svůj pitný a stravovací režim.

 

 

Dnešní doba by se dala nazvat dobou “o dietách”. Hektický život stylem z práce do práce plný stresů nás žene k různým tělesným tvarům, které nejsou zrovna atraktivní. A pak, když už se náš zdravotní stav hlásí o slovo, hltáme časopisy o dietách, fitness apod. ve snaze dát se rychle do kupy. Ale co si z toho má člověk vybrat? A tak zkouší jednu dietu za druhou. Většinou zjistí, že to nefunguje anebo se nedá dodržovat dlouhodobě. A tak se nabaluje zklamání za zklamáním, až jednoho dne to člověk vzdá. A tělo? Zničené ze všech těch pokusu dostat se přehnaně rychle do formy.

Dnes moderní podnikatel vyjde ráno nalehko s kufříkem nebo kabelkou vstříc svým obchodům s tím, že veškeré jídlo a pití si během dne koupí, až bude mít hlad a žízeň. Nebo možná až bude mít čas. No ale to se taky může stát, že ten čas nebude a tak je celý den bez jídla. A večer to dohání. Znáte to taky? Od mých klientů jsem slyšela několikrát, že se nehodí, aby při sobě nosili 1,5l lahev s vodou. Tak radši trpí žízní. No, ale otázkou zůstává, jak dlouho to tělo vydrží?

Ať to vypadá, jak chce, myslete na svůj pitný režim. Noste sebou každý den aspoň 1,5l lahev s čistou vodou a v průběhu dne ji vypijte. Když sportujete, nebo je větší horko, klidně vypijte 2 lahve za den. Budete mít kontrolu nad svým pitným režimem, který je pro lidské tělo strašně důležitý. Káva ani sladké limonády se mezi vodu nepočítají!! Dehydrují organizmus. Proto doporučuji omezit pití kávy na minimum, a když už si kávu dáte, spolu s ní vypijte aspoň 1 sklenici čisté vody.

A kde najít čas na přípravu jídla?
Jeden z mých klientů si zařídil tak úžasnou asistentku, která mu připravuje svačiny do práce. Možná to zní vtipně, ale funguje to. Asistentka se stará o jeho stravovací režim a podnikatel podniká s plným bříškem a pohodou. Nemusí dávat žádnou pozornost přípravě jídla, asistentka připraví i svačinky na cesty. To nezní špatně, že? 🙂 A co je příjemné, ušetříte spoustu peněz kolem za drobné nákupy rychlého občerstvení. Nespornou výhodou je, že víte, co jíte a máte nad tím kontrolu.

A proto lidi uvědomte si, že když nebude fungovat vaše tělo, nebude fungovat ani vaše okolí. Když se dobře nepostaráte o sebe, nebudete mít sílu starat se o ostatní. Proto vnímejte signály vlastního těla, přestaňte je ignorovat a urychleně dodejte tělu to, co mu chybí. Pak vám bude tělo dobře sloužit dlouhé roky. Nikdo nezná vaše tělo líp než vy.

Jídlo je palivo pro náš organizmus. Dávejte tělu kvalitní palivo, dostatek pohybu a žijte dlouhý život plný vitality.

Tak s chutí do toho a půl je hotovo ;).

Sdílejte nebo dejte like tomuto příspěvku:
0
20
Komentáře