Jak pro sebe vybrat správného trenéra

Jsi člověk, který se chce zlepšovat a neví jak začít? Je dobré cvičit sám nebo s trenérem? To jsou základní otázky, které by sis měl položit, než se pustíš do tréninku. Trenéra hledá vždy ten, kdo se chce naučit něčemu novému, dosáhnout určitého sportovního výsledku i ten, kdo se chce naučit správně cvičit a neničit si tělo. Nejprve ale objasníme pár důležitých slovíček.

IMG_6115-001

Kdo je osobní trenér?
Osobní trenér je člověk, který osobně (vyžaduje to jeho fyzickou přítomnost, účast) dohlíží na klientův postup při tréninku. Sportovní trenér je člověk (odborník na určitý druh sportu), který vede své svěřence a připravuje je na vrcholné sportovní události. Je to člověk, který vede své klienty ke správným pohybům při cvičení, ví, jak správně funguje tělo a driluje dané sportovní pohyby s klientem tak dlouho, dokud se je člověk nenaučí provádět správně a s lehkostí.

Co znamená slovo trénovat?
Když se podíváme do slovníku, najdeme tam, že slovo trénovat vzniklo ze slov – táhnout, vléci, vést a znamená: učit někoho zručnosti potřebné na udělání něčeho (např. nějakého cviku). Dávat instrukce někomu a zapříčinit, že si někdo nebo něco vyvine schopnost nebo zručnost.

To znamená, že osobní trenér by měl umět ušít trénink na míru každému jednotlivci, se kterým spolupracuje podle jeho individuálních možností a schopností. Měl by umět postupnou metodou naučit člověka určité zručnosti, které jsou potřeba k dosažení cíle, který si spolu s trenérem předem zvolí.

Jak najít pro sebe toho správného trenéra?
Nejvíce o trenérovi vypoví vždy jeho výsledky. A to jak po stránce jeho sportovní minulosti, tak i výsledky, kterých dosáhl se svými klienty, což jsou jeho reference, nejlépe osobní doporučení spokojených klientů. Při výběru jděte vždy po konkrétních úspěších a výsledcích. Pozor, ne vždy co je psáno, vypovídá o skutečné hodnotě trenéra.

Ten správný trenér by měl i sportovně vypadat. V dnešní době ne každý, kdo se vydává za trenéra má za sebou sportovní úspěchy a sportovně vypracovanou postavu. Už to vám na první pohled může napovědět. Také by vám měl být schopen vždy ukázat všechny cviky, které po vás vyžaduje. Hledejte si vždy odborníka v oboru, kterému se chcete věnovat.
Určitě byste si měli s trenérem sednout lidsky. Dobrého trenéra poznáte podle toho, že se o vás zajímá, vždy vám umí dát řešení, vždy dosáhnete cíle dané tréninkové jednotky, postupuje od jednodušších ke složitějším cvikům. Téměř žádná hodina není stejná, je kreativní a dokáže z vás dostat ty nejlepší výsledky, které ve vás jsou. Váš osobní trenér by měl být vaším přítelem. Kde je skutečná důvěra, tam jsou skutečné výsledky.
Přeji Vám hodně štěstí při hledání vašeho osobního trenéra, vašeho skutečného přítele, který vás naučí vítězit.

Jitka Moudrá
Vaše osobní trenérka

Sdílejte nebo dejte like tomuto příspěvku:
0
20
Komentáře