DŮVOD PROČ SPORTOVAT

Už jste slyšeli o podnikatelích, kteří začali trénovat a spolu s tím se zlepšil i jejich byznys? Rozhýbali své tělo, rozhýbali své obchody. Jak je to možné?

Při osobním tréninku přicházím každý den do kontaktu s různými typy lidí, jako sportovci, podnikatelé, děti. Mám tu možnost pozorovat, jak se díky sportu mění jejich osobní i pracovní život.
Tělo funguje na principu „dáš – dostaneš“, stejně jako firma – jen tehdy, když vydáte energii a dodáte produkt nebo službu, dostanete peníze, které jsou vlastně také forma energie pro vaši firmu. Když dodáte více produktů a služeb, dostanete více peněz. Když dodáte méně, dostanete méně. Stejná přímá úměra platí i pro tělo. Když vydáte hodně energie, získáte hodně energie a naopak.
A jak jste na tom Vy? Kolik energie dodáváte svému tělu?
Nedávno jsem se bavila s jedním podnikatelem, mým klientem, který mi řekl: „Dlouhou dobu jsem se snažil v práci rozjet jeden projekt a stále to nebylo ono. Všiml jsem si, že když jsem s tebou začal trénovat, všechno funguje. I lidé v mé firmě jsou najednou aktivnější, tvořivější a práce nám jde všem lépe od ruky.“ Poté na chvíli přestal trénovat a nejen jeho pracovní nasazení, ale i morálka celého týmu opět pomalu uvadla. A v tom mi došlo, jak je pohyb důležitý pro všechny naše životní oblasti. Jak se nestaráme o naše tělo, nemůže pořádně fungovat ani nic dalšího. A to je chvíle, kdy si člověk přestává věřit, přestává tvořit, začne se uzavírat sám do sebe a ke slovu přichází ta známá fráze: „to nejde“.
Je všeobecně známo, že lidé v dnešní společnosti rychleji tloustnou, jsou častěji nemocní, je více sedavých zaměstnání, než v minulosti. Člověk dnešního typu se snaží udělat maximum pro své pohodlí. A tím sebe dostává do pasti. Pohodlnost sebou nese následky v podobě nadváhy, psychosomatických nemocí, apod. A to vše jen proto, že jejich život postrádá pohyb, životní energii, obsahuje minimum tvořivosti. Jak se to ale dá zlepšit? Z každého „průseru“ vede cesta ven.
Pokud máte pocit, že váš život momentálně není zrovna „procházka růžovým sadem“? Vyrazte minimálně na procházku, běžte se proběhnout do přírody, na br usle, zaplavat si, nebo s kamarády uspořádejte třeba pingpongový turnaj :). A pokud si nevíte rady jak začít, vezměte si na pomoc osobního trenéra. Osobní je od toho, aby vám podle vašich možností a schopností pomohl zvednout se výš a posunout se dál.
Pokud se život nehýbe, upadá. Rozhýbejte nejprve své tělo a zjistíte, že se rozhýbe i vše okolo vás :). Vytrvejte v pohybu a žijte život na plné obrátky, to přináší skutečné výsledky :).

Hodně štěstí.

Sdílejte nebo dejte like tomuto příspěvku:
0
20
Komentáře